Nettavisen Altinget legges ned i Norge. Sjefsredaktør Veslemøy Østrem takker alle som har lest den politiske nettavisen.

Altinget legges ned i Norge

Den politiske avisen Altinget legges ned i Norge. Det bekrefter sjefredaktør Veslemøy Østrem. 

Publisert

– Det er umåtelig trist, fordi vi har vært en så dedikert redaksjon som har hatt urokkelig tro på at det ville være rom for en rendyrket politisk avis i Norge. Og vi har vært på god vei! Uke for uke har flere fulgt vår journalistikk., skriver hun i en kommentar på avisens nettsider.

Ifølge Journalisten ble de ansatte informert på et allmøte mandag morgen. Nedleggelsen rammer ifølge Journalisten 15-16 ansatte.

– Tilbakemeldingene vi har fått fra våre kilder og våre lesere har vært samstemte: Både fra politikere, statsråder, rådgivere og organisasjoner – og den politikkinteresserte leser – har vi fått høre at vi har imponert dem med seriøs og troverdig, grundig og faktabasert journalistikk, skriver Østrem.

I kommentaren på avisens egne sider takker hun alle som har lest oss Altinget, som har deltatt i debatten og som har trodd på og heiet på prosjektet.

– Det har vært en sann glede å få lov å bygge Altinget i Norge, skriver hun. 

Danske JP/Politikens Hus overtok ifølge Journalisten eierskapet til Altinget i Danmark, Norge og Sverige i mai 2026. I Norge eier konsernet også Watch Media. 

Mediet Stat & Styring, som Altinget gir ut på oppdrag for Digitaliserings- og forvaltningsdepartementet, videreføres, meldes det samtidig.

Powered by Labrador CMS